Pasy brzuszne pomocne przy przepuklinie

Przepuklina jest stanem organizmu, w ramach którego narząd przemieszcza się poza jamę, w której ma swoje miejsce. Przepuklina może wystąpić w kręgosłupie, pachwinie lub w udzie. Ostatni przypadek występuje zdecydowanie częściej u kobiet. Przepuklina pachwinowa dotyczy w większym stopniu mężczyzn. Przydatne w tego typu schorzeniach okazują się pasy na przepuklinę. Sprawdźmy zatem, co warto o nich wiedzieć.

Komu grozi przepuklina?

Objawy przepukliny różnią się w zależności od jej rodzaju. Zazwyczaj w dole brzucha pojawiają się miękkie wypukłości. Ból z dnia na dzień nasila się. Komu grozi przepuklina? Zwykle mają z nią do czynienia osoby ze słabymi tkankami, w okresie przeciążenia organizmu, ale też przepuklina może być wynikiem intensywnych ćwiczeń na siłowni lub dźwigania.

Leczenie przepukliny – pasy brzuszne

Skutecznym sposobem leczenia przepuklin jest operacja. W wielu przypadkach jednak lekarze decydują się na zlecenie noszenia specjalnych pasów. Na rynku znajdziemy różne rodzaje tych produktów, a dokładnie pas pachwinowy jednostronny, obustronny bądź obustronny z odpinanymi pelotami. Powyższy asortyment należy kupować wyłącznie w renomowanych sklepach z dobrymi opiniami klientów. Produkty te koniecznie muszą posiadać status wyrobów medycznych, ponieważ tylko wtedy możemy być pewni, że korzystamy z odpowiedniego rodzaju produktu, który nie zagraża naszemu zdrowiu. Należy więc koniecznie pamiętać o certyfikatach asortymentu rehabilitacyjnego i zawsze pytać o nie sprzedawcę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *