Poduszka ortopedyczna – dlaczego warto ją posiadać?

Wielu z nas narzeka na ból kręgosłupa. Schorzenia pleców to plaga XXI wieku. Nie ma w tym nic dziwnego.

Większość z nas sporo czasu spędza w jednej pozycji, przyjmując złą postawę. Patrzymy w komputer, nachylamy się nad telefonem, musimy pisać coś przy biurku, spędzamy wiele godzin w samochodzie… Tego typu przeciążenia w końcu muszą dać o sobie znać.

Profilaktyka bólu kręgosłupa, szczególnie odcinka szyjnego, opiera się przede wszystkim na odpowiednich ćwiczeniach i stabilizacji kręgów. Warto raz na jakiś czas zrobić skręty głowy, rozciągnąć szyję (przyciąganie głowy do ramion). Świetnym ćwiczeniem jest odchylanie głowy do tyłu.

Jeśli chodzi o stabilizowanie kręgów, poleca się zakup poduszki ortopedycznej. Od klasycznych modeli różni się ona specyficznym kształtem i materiałem, z jakiego została wykonana. Poduszka ortopedyczna to płaski prostopadłościan z wyciętym miejscem na głowę. Spanie na takiej poduszce stanowi gwarancję odpowiedniego ułożenia kręgosłupa w nocy. Ma to niebagatelne znaczenie dla zdrowia karku. W przeciągu dnia, gdy mamy złą postawę, kręgi nie są odżywione, czują ucisk i napięte mięśnie. Właśnie dlatego należy zadbać o ich regenerację w nocy.

Poduszka ortopedyczna da zdrowy, relaksujący sen i pozwoli odzyskać sprawność odcinka szyjnego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *