Rehabilitacja po złamaniach

Złamania mają to do siebie, że wymagają po zakończeniu leczenia odpowiedniej rehabilitacji. Umieszczona w gipsie złamana kość jest jednoznaczna z unieruchomieniem kończyny lub części ciała, jak ma to miejsce w przypadku złamania obojczyka. Rehabilitacja ma na celu powrót do ruchomości, dlatego najważniejszą kwestią jest znalezienie się w odpowiednim miejscu rehabilitacji. Decydujemy się więc na renomowany gabinet rehabilitacyjny. Co jeszcze warto wiedzieć w tej kwestii?

Ortezy nadgarstka – skuteczna pomoc

W wielu przypadkach zamiast gipsu lekarz decyduje o tym, aby pacjent nosił ortezę. Pełni ona funkcję stabilizatora, dlatego w wielu przypadkach jest ona zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Orteza jest rodzajem stabilizatora, który umniejsza pacjentowi ból, jak również umożliwia zrastanie się kości. Ogranicza ruchomość stawu, dzięki czemu odciąża go i przyspiesza powrót do zdrowia.

Co jeszcze pomaga w ramach rehabilitacji po złamaniach?

Złamanie kończyny dolnej wymaga specjalistycznej rehabilitacji. W tym celu potrzebny jest nie tylko doświadczony rehabilitant, który pomoże dobrać odpowiedniego rodzaju ćwiczenia, jak również kule ortopedyczne, dzięki którym zanim dojdziemy do optymalnego zdrowia bez większych problemów. Rozważając zakup kul, warto stawiać na wiarygodne źródła sprzedaży. Koniecznie potrzebny jest więc nam sprawdzony sklep z szeroką ofertą najwyższej jakości asortymentu ortopedycznego, na który zostanie udzielona nam długoterminowa gwarancja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *